2024-07-22

stacjakultury-pl

Kultura, recenzja, zapowiedzi, ciekawostki

Krwawa zakonnica opis opery

2 min read

W akcie pierwszym przenosimy się do Czech z XI wieku. Poznajemy tam familie Moldawów i Luddorfów, które kłócą się ze sobą od pokoleń. Na scenie pojawia się Piotr Pustelnik, który namawia zwaśnione rody do pokoju, gdyż idą krucjaty. Pokój ma nastąpić poprzez ślub Agnieszki i Teobalda. Niestety, dziewczyna nie kocha swojego wybranka. Uczuciem bowiem darzy młodszego  brata Teobalda – Rudolfa. Młodzi postanawiają spotkać się w noc pod murem. Rudolf radzi swojej ukochanej, aby ta przebrała się za upiora Krwawej zakonnicy. Dziewczyna jest oburzona, ale w końcu się przebiera.

W akcie drugim przenosimy się do ruin zamku, w których Rudolf czeka na swoją wybrankę. Nagle widzi Krwawą zakonnice. Myśląc, że to Agnieszka, chłopak przysięga jej miłość na wieki. Tymczasem pojawia się stół i piękna sala balowa. Okazuje się bowiem, że Rudolf złożył przysięgę prawdziwej zakonnicy. 

W akcie trzecim dowiadujemy się, że brat Rudolfa zginął w krucjacie. Agnieszka zatem jest wolna. Niestety, chłopak nie może sie z nią ożenić, gdyż złożył śluby Krwawej zakonnicy. Prosi więc upiora o zwolnienie z danego słowa. Upiór zgadza się, ale Rudolf musi zabić mordercę zakonnicy.

W akcie czwartym widzimy wesele Agnieszki i Rudolfa. Przerywa je pojawienie się Krwawej zakonnicy, która mówi chłopakowi, że to jego ojciec jest mordercą. Rudol nie chce zabijać swojego ojca. Nie zostaje więc zwolniony z danego słowa i nie może się ożenić z Agnieszką. Rodziny ponownie zaczynają się kłócić.

W akcie piątym dowiadujemy się, że wrogowie Luddorfa szykują zasadzkę na jego syna. Rudolf wie o tym, gdyż Agnieszka mu powiedziała. Chłopak zamierza opuścić dom rodzinny, gdyż wie, że nie może poślubić dziewczyny z powodu ślubów. Nie chce też zabijać swojego ojca. Ojciec chłopaka słyszy jego słowa. Zabija się więc sam. Krwawa zakonnica znajduje w końcu wieczny odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.