2023-12-11

stacjakultury-pl

Kultura, recenzja, zapowiedzi, ciekawostki

Tajemnice wokół życia i śmierci Larssona

1 min read

W przypadku autora kryminałów często podejrzewa się, że jego śmierć jest również zagadką, a szczególnie wtedy, gdy twórca umiera w dość młodym wieku. Dlatego też zastanawiano się, czy Larsson nie padł ofiarą zbrodni. Falę podejrzeń podsycał fakt, że umarł on 9 listopada, czyli w rocznicę nazistowskiej Kryształowej Nocy. Natomiast wiadomo, że Larsson pośwęcił całe życie zwalczaniu komunizmu.

Ciekwą kwestią jest również jego twórczość literacka. Pisarz miał już bowiem zaplanowane kolejne dziesięć książek. Niektórzy podejrzewają, że w którejś z nich chiał ujawnić pewne kompromitujące fakty ze świata polityki i być może dlatego właśnie zginął.

Enigmatycznego rysu twórcy serii Millenium dodał również toczący się konflikt pomiędzy jego rodziną a Evą Gabrielsson (wieloletnią towarzyszką życia) dotyczący spuścizny po pisarzu. Autor przez całe życie obawiał się zamachu, w związku z czym nie chciał mieć dzieci ani brać ślubu, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo. Umarł nie zostawiwszy testamentu, a zatem cały jego dorobek przypadł rodzinie, natomiast jego partnerce wedle prawa szwedzkiego nic się nie należy. Jednakże Eva obecnie jest w posiadaniu laptopa, na którym podobno znajduje się czwarta książka Larssona. Czy pojawi się zatem niebawem kolejna część serii „Millenium”?

Joanna Mikołajewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.