2024-07-23

stacjakultury-pl

Kultura, recenzja, zapowiedzi, ciekawostki

Tankred – Tancrede – CAMPRA Andre

2 min read

Tankred jest sztuką tragiczną rozpisaną na pięć aktów z prologiem. Prapremiera odbyła się 7 listopada 1702 roku.

W prologu widzimy pokój. Zabawa, amory i gry dwóch dam rozweselają publiczność przed operą. Komputery

W akcie pierwszym widzimy króla Arganta, który stoi przy grobowcu saracenów. Król gromadzi wokół siebie żołnierzy, aby wspólnie z nimi opłakiwać przegraną bitwę z Tankradem. Rywal Arganta porwał  Kloryndę. Król ma jednak swoją sojuszniczkę, którą jest Herminia. Dziewczyna darzy uczuciem Tankreda. Nagle do Arganta przychodzi czarownik Ismenor, który chce pomóc królowi., gdyż kocha Herminie. Wojownicy rzucają wszystkie swoje siły, aby zwyciężyć  Tankreda.

W akcie drugim przenosimy się do obozu Tankreda, który jest zakochany w Kloryndzie. Ta jednak wcale nie darzy go uczuciem i myśli tylko o tym, aby Argant ją uwolnił. Tankred słysząc imię rywala wścieka się i rusza do walki.
W akcie trzecim widzimy Herminie i Arganta obydwoje dostają szału na wieść o miłości Tankreda do Kloryndy. Argant przedziera się przez las, aby dorwać swojego rywala, to samo robi Tankred. Tymczasem Herminia napotyka Kloryndę, której obwieszcza, że Tankred nie żyje. Dziewczyna zaczyna płakać.

W akcie czwartym widzimy Tankreda, który nie może wyjść z lasu. Nagle zauważa on Herminie i liczy, że ona mu pomoże. Dziewczyna jednak tego nie robi i przyzywa Ismenroa, aby ten nim się zajął. Kiedy już czarownik chce dobić Tankreda pojawia się Herminia. Dziewczyna odrzuca Ismenora, który swoimi zaklęciami sprawia, że obok Tankreda pojawia się Kloryndę. Wyznają sobie miłość, ale mają zamiar walczyć dalej.
W akcie piątym Tankred myśli, że pokonał Arganta. W rzeczywistości zabił on Kloryndę przebraną za Arganta. Tankred chce się zabić, ale powstrzymują go od tego żołnierze. Pozycjonowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.