2024-07-22

stacjakultury-pl

Kultura, recenzja, zapowiedzi, ciekawostki

L’Europe Galante – Europa – Andre Campra

2 min read

Europa zalotna podzielona została na pięć części, a jej prapremiera odbyła się 24 października 1697 roku.

W części pierwszej widzimy, jak budowany jest pomnik na cześć Amora.  Całą uroczystość chce zniweczyć Niezgoda poprzez wywołanie kolejnej wojny. Wenera przekonuje jednak ją, aby nie wszczynała konfliktu. Niezgoda się zgadza.

W drugiej części poznajemy Silvandre, który porzucił swoją kobietę o imieniu Doris. Wszystko z powodu innej kobiety – Cephise. Przyjaciel odradza mu te zabawy, ale on nie słucha się rad. Aby przekupić nowo upatrzoną wybrankę organizuje zabawę. Na Cephise nie robi to wrażenia. Doris ma nadzieje, że jej ukochany wróci.

Sponsorem jest AMSO Komputery

W trzeciej części poznajemy Don Pedra i Don Carlosa. Młodzieńcy zalecają się do swoich wybranek poprzez śpiewanie im serenad pod oknem. Dziewczyny, Lucyla i Leonora, za nic mają ich zaloty. Chłopcy chcą się pobić, aby udowodnić im swoją miłość. 

W czwartej części widzimy Octavia, który na balu w Wenecji spotyka Olimpię. Octavio widzi, że jego miłość tańcz z innym mężczyzną. Jest o nią zazdrosny. Zaczyna grozić nożem tancerzowi, po czym zabija się sam. Olimpia godzi się ze swoim ukochanym, po czy on umiera.

W piątej odsłonie poznajemy sułtana Zulimana. Ma on dwie kobiety Zaide i Roksanę. Dziewczyny walczą oto, aby jedna z nich była ulubienicą sułtana. Roksana chce zabić swoją rywalkę. Widząc to sułtan rozbraja dziewczynę i wtrąca ją do więzienia. Niezgoda ponownie przegrywa.  

pozycjonowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.