Foster The People – Torches recenzja płyty

Trzeba przyznać, że rynek muzyczny jest bardzo „zaludniony”, jeśli mogę tak stwierdzić. I żeby zaistnieć, nie wystarczy dobrze śpiewać czy robić z siebie kretyna na scenie imponując strojami, choreografiami lub ogólnie robić szum z fajerwerkami, ale trzeba mieć pomysł. Foster The People go mają.

Zespół grający indie rocka czy też alternatywę musi wykazać się nie lada wyobraźnią muzyczną, żeby zwrócić na siebie uwagę. I ci panowie to zrobili. Początkowo nie byłam zachwycona, spoglądając na okładkę z przedziwnymi stworami, od razu przychodził mi na myśl kicz, ale pewnego dnia usłyszałam w radio „Pumped Up Kicks” i zachodziłam w głowę, co to za zespół (ale płyty nie ruszyłam). Po jakimś czasie, bez bicia przyznaję się, dowiedziałam się kim ONI są.

Laptopy poleasingowe Bielsko Biała

Grają niezwykle taneczno – radosną muzykę, która przewodzi na myśl kalifornijskie słońce i kalifornijskie szaleństwa. Mark Foster swoim charakterystycznym głosem wyróżnia się na zachodnim rynku muzycznym, choć stylistycznie grupa nie odbiega od takich zespołów jak Cults czy Friendly Fires. Oprócz singla „Pumped Up Kicks” (który został nominowany do nagrody MTV), drugim kawałkiem probujący debiutancki album „Torches” jest „Helena Beat”, ale nie warto poświęcać mu zbyt dużo uwagi. Ciekawym utworem jest „I Would Do Anthing For You”, ponieważ nie jest skomplikowany tematycznie, a świetnie słucha się go podczas przeprawy przez miejską dżunglę lub jadąc tramwajem w ponury dzień – dodaje energii.

Debiut Foster The People jest udany, ale całość niekoniecznie zapada w pamięć, ale drogie Panie, są nieziemsko przystojni. To jest argument. Przystojni zawsze robią karierę. Abstrahując od urody zespołu. Fostersi umiejętnie zapisują się w kartach muzyki, jednocześnie sprytnie podcinają skrzydła konkurencji działającej w branży disco.

Komputery Warszawa

Moja ocena: 7/10

Katarzyna Charzewska

1.Helena Beat

2.Pumped Up Kicks

3.Call It What You Want

4.Color On The Walls (Don’t Stop)

5.Waste

6.I Would Do Anything For You

7.Houdini

8.Life on the Nickel

9.Miss You 10.Warrant