Rise Against: Appeal To Reason recenzja

To już piąty krążek na koncie czwórki z Rise Against. Z racji tego, że trzy poprzednie albumy były świetne – moje oczekiwania również należały do wysokich.

Niestety. Zawiodłem się po pierwszym przesłuchaniu. Brzmienie instrumentów oceniam jak najbardziej na plus. Natychmiastowo wpada w ucho wokal – nagrany z największą starannością. Bardzo czysty, bardzo dokładny, jednak właśnie przez to w wielu miejscach płyta traci punkowego „pazura”, który był obecny w głosie Tima na poprzednich albumach.

Ponadto brakuje mi konkretnych hitów na płycie, gdyż The Sufferer and the Witness była nimi wręcz przepełniona. Ogólnie rzecz biorąc – na Appeal to Reason wszystkie utwory zagrano bardzo równo, także nic „nie odbiega” zbytnio od reszty. Osobiście, balladka Hero of War zupełnie nie przypadła mi do gustu. Reszta kawałków to duża dawka amerykańskiego, melodyjnego punka.

Laptopy poleasingowe Warszawa

Kiedy wsłuchiwałem się uważniej w najnowszy projekt zespołu, zacząłem wychwytywać pewne smaczki, które – na szczęście – zwiększyły wartość tej płyty w moich oczach. Od refrenu Saviour przez dłuższy czas nie mogłem się uwolnić. Krążył w mojej głowie cały wieczór. To samo miałem z refrenem Whereabouts Unknown Uważam, że obok Long Forgoten Sons (czy wam też początek przypomina Ready to Fall? To pewnie przez perkusję…) jest najlepsze kawałki z całego albumu i jako jedyne warte etykietki Rise Against. Cóż… popularność, którą zdobyła chłopakom płyta The Sufferer and the Witness – tym razem się im nie przysłużyła.

Myślę, że nie będę zbyt często wracać do Appeal to Reason, ponieważ ten rodzaj muzyki traktuję bardziej jako odskocznię od innych – ale nawet w obrębie niego wolę np. wcześniejsze ich wydania, bądź płyty zespołu Ignite. Sądzę mimo wszystko, że fani gatunku powinni być zadowoleni z najnowszej produkcji Rise Against.

Tracklista:

 

1. Collapse (Post-Amerika)
2. Long Forgotten Sons
3. Re-Education (Through Labor)
4. The Dirt Whispered
5. Kotov Syndrome
6. From Heads Unworthy
7. The Strength To Go On
8. Audience Of One
9. Entertainment
10. Hero Of War
11. Savior
12. Hairline Fracture
13. Whereabouts Unknown

Ocena: 6.5/10

Krzysztof Konarski