Muzyczna Paczka od Nowaczka

W Sieci, pojawił się oficjalny minimix, który pozwala nam na bardzo szczątkowe zapoznanie się z utworami, które trafią na „Contact”. Wydawnictwo zawierać będzie dwie płyty (w wersji limitowanej są 3, ale już sam ATB oznajmił, że wszystkie kopie przeznaczone na premierę już się rozeszły).

Jak to miało miejsce przy poprzednich albumach, pierwszy krążek zawierać będzie muzykę klubową, a drugi relaksacyjną instrumentalną. Oczywiście, nie można wygłaszać werdyktów, przed przesłuchaniem albumu, lecz już teraz druga płyta jawi się jako ta bardziej pociągająca. Na pierwszej – za dużo krzyku i dudnienia, albo to ja robię się stary.

laptopy poleasingowe Warszawa

Premiera: 24 stycznia


Wcześniej jednak fani rocka w dobrym wydaniu, zatoną w nowym albumie Bruce`a Springsteena„High Hopes”. Ten pojawi się na rynku już 14 stycznia. Z tej okazji, na stronie magazynu Rolling Stone, pojawił się ogromny wywiad z Bossem, w którym opowiada m.in. o współpracy z Tomem Morello, który wyraźnie zaakcentował swoją obecność na nowym albumie, oraz o powstawaniu tegoż. Trzeba przyznać, że droga kawałków, które trafiły do tego wydawnictwa, była długa i wyboista. Zapewniam jednak, że efekt jest niesamowity. Oto, jak Bruce przybliżył proces powstawania „High Hopes”:

– Najlepiej byłoby to opisać, nazywając to pewną anomalią, ale nie do końca. Naprawdę, nie pracuję linearnie, jak wiele osób. Musisz sobie wyobrazić, że po trasie koncertowej, albo kiedy jestem w domu, idę do studia i jestem otoczony obrazami, które są w połowie skończone. Z jednym coś jest nie tak, przez co nie mogłem go skończyć i tak sobie stoi, a na ten nie miałem czasu, a tamten nie pasował do większego projektu, nad którym pracowałem.

Tak też, idę do mojego studia, gdzie jestem otoczony przez całą muzykę, której nie wydałem, i czekam na to, co zacznie do mnie przemawiać. Wyobraź sobie kawałek pokroju „The Ghost of Tom Joad”. Był on napisany z myślą o wydawnictwie Greatest Hits, który wydaliśmy w latach 90. To był rockowy utwór, ale nie mogłem wymyślić aranżacji, więc stał się piosenką akustyczną. Potem, w ślad za nim nagrałem album „The Ghost of Tom Joad”. Potem te piosenki trafiły na naszą trasę, akustycznie. Potem, te kawałki znalazły się na set-liście E Street i stały się piosenkami rockowymi. W pewnym sensie, odnalazłem niektóre aranżacje, w trakcie trasy koncertowej, grając z zespołem.

Jedna rzecz prowadzi do drugiej, więc stały się częścią naszych występów, ale nie udało im się w studiu ponieważ niekoniecznie pasowały do obrazu dźwiękowego. „The Ghost of Tom Joad” trafił zatem na nowy krążek jako piosenka rockową, jaką – być może – miał być 15 lat temu. To jest bardzo dobry pomysł na radzenie sobie w tymi rzeczami.

 


 

Life Festival Oświęcim, co roku, przyciąga na deski sceniczne nie lada osobistości. W ubiegłym roku, na imprezie gościł m.in. Sting. W najnowszej edycji, która odbędzie się 27 i 28 czerwca, na scenę wyjdzie Slowhand, czyli nikt inny, tylko Eric Clapton! Jego koncert będzie miał miejsce drugiego dnia imprezy. 27 czerwca natomiast, wystąpi grupa Soundgarden.

Bilety trafiły do sprzedaży 9 stycznia, a szczegółowe informacje z ich temat, można znaleźć pod adresem: http://lifefestival.pl/pl/news/Eric-Clapton-gwiazda-LFO2014,30.html

Jarosław Nowak