Muzyka – jako matka adoptująca modę

Dzisiejszy, współczesny świat muzyki zmienia się. Nie wiadomo czy piosenkarze, wokaliści, instrumentaliści faktycznie tworzą muzykę czy tworzą muzykę i swoje własne kolekcje ubrań. Co dla muzyków oznacza moda? Czy ich muzyczne życie nie współinstniałoby bez marek takich jak Gucci, Prada, YSL, D&G? Czy moda „uszlachetnia” ich występy na scenie?

O tym, że gwiazdy przyciągają czytelników a tym samym wzrasta sprzedaż, już dawno przekonała się Anna Wintour – ucieleśnienie mody i naczelna „Vogue”. Dlatego też postanowiła umieszczać gwiazdy na okładkach swojego magazynu. Są dobre i złe strony tego zabiegu: w zamian otrzymujemy piękne, wręcz zapierające dech w piersiach zdjęcia swoich idoli, ale również nasi idole zaprzedają swoje dusze w zamian za bycie modelem. Laptopy poleasingowe Warszawa

Poniżej Beyonce w sesji zdjęciowej dla Vouge:

Byeonce

bee

Bee

Inną znaną wokalistką uważaną za ikonę mody XXI wieku jest – Rihanna. Ta młoda barbadoska, od początku swojej kariery rozpoczęła budowanie swojego modowego kultu, który obecnie naśladują nastolatki, ale i inne zagraniczne gwiazdy. Zmiana stroju zewnętrznego to tylko połowa sukcesu, należy jeszcze zmieniać fryzurę. W przypadku Rihanny doskonale wpasowało się powiedzenie „jak rękawiczki”.

Riri

Riri

Riri

Riri

A co w momencie, kiedy artysta bawi się modą? Niewątpliwie mistrzynią w tworzeniu własnego świata jest Lady Gaga… To już nie jest moda, to tworzenie własnego imperium, gdzie królowa jest tylko jedna, hitów wiele a mięsa o wiele za dużo.

Lady Gaga

Lady Gaga

Lady Gaga

Co się stało z muzyką? Czy kiedy mamy złamane serce lub radosny nastrój image gwiazd wraz z ich piosenkami skłania nas do dodatkowych przemyśleń? Zastanawiające jest jedno, gdyby Lady Gaga zaśpiewała w pierwotnej wesji „Poker Face” występując w spodniach i zwykłej bluzce też byłaby również wiadrygodnym zjawiskiem? Ciekawe czy Adam Lambert byłby równie romantyczny, choć ze złamanym sercem występując w teledysku „Whataya want from me”, gdyby wystąpił w pióra?

Adam Lambert

Adam Lambert

Oczywiście to zależy od rodzaju muzyki, jakiego słuchasz. Każdy gatunek muzyczny ma swoją, specyficzną linię odzieżową.

Zawsze elegancki i nienagannie ubrany Chris Botti:

Chris Botti

Wulgarna i wyzywająca Tylor Momsen:

Tylor Momsen

Cukierkowa i zmienna Katy Perry:

Katy Perry

Katy Perry

Wiecznie młody Steven Tyler:

Steven Tyler

Kochający swoje okulary Bono:

Bono

Symbol czerwonej szminki –  Gwen Stefani.

Gwen

Wcześniej super gwiazdy, dziś ikony kiczu Spice Girls.

Spice Girls

Przerażający Marilyn Manson:

Marilyn Manson

Rockowo – stylowi 30 Seconds To Mars:

30

Na swój sposób uroczy Justin Bieber:

Justin Bieber 

„Od lat” ci sami… Muse:

Muse

Kreujący własną markę Kayne West:

Kayne West

Bezkompromisowa P!nk:

P!nk
Sir Elton John:

Elton John

Nie wiem o co chodzi – Nicki Minaj

Nicki

Przykładów, tak jak i mzuzyków jest wiele. Każdy gatunek muzyczny to inny styl ubierania się, każdy muzyk to inne preferencje modowe. Moda nie wyklucza muzyki, muzyka adoptowała modę.

Katarzyna Charzewska