Muzyka – jako matka adoptująca modę

Dzisiejszy, współczesny świat muzyki zmienia się. Nie wiadomo czy piosenkarze, wokaliści, instrumentaliści faktycznie tworzą muzykę czy tworzą muzykę i swoje własne kolekcje ubrań. Co dla muzyków oznacza moda? Czy ich muzyczne życie nie współinstniałoby bez marek takich jak Gucci, Prada, YSL, D&G? Czy moda „uszlachetnia” ich występy na scenie?

O tym, że gwiazdy przyciągają czytelników a tym samym wzrasta sprzedaż, już dawno przekonała się Anna Wintour – ucieleśnienie mody i naczelna „Vogue”. Dlatego też postanowiła umieszczać gwiazdy na okładkach swojego magazynu. Są dobre i złe strony tego zabiegu: w zamian otrzymujemy piękne, wręcz zapierające dech w piersiach zdjęcia swoich idoli, ale również nasi idole zaprzedają swoje dusze w zamian za bycie modelem. Laptopy poleasingowe Warszawa

Poniżej Beyonce w sesji zdjęciowej dla Vouge:

Byeonce

bee

Bee

Inną znaną wokalistką uważaną za ikonę mody XXI wieku jest – Rihanna. Ta młoda barbadoska, od początku swojej kariery rozpoczęła budowanie swojego modowego kultu, który obecnie naśladują nastolatki, ale i inne zagraniczne gwiazdy. Zmiana stroju zewnętrznego to tylko połowa sukcesu, należy jeszcze zmieniać fryzurę. W przypadku Rihanny doskonale wpasowało się powiedzenie „jak rękawiczki”.

Riri

Riri

Riri

Riri

A co w momencie, kiedy artysta bawi się modą? Niewątpliwie mistrzynią w tworzeniu własnego świata jest Lady Gaga… To już nie jest moda, to tworzenie własnego imperium, gdzie królowa jest tylko jedna, hitów wiele a mięsa o wiele za dużo.

Lady Gaga

Lady Gaga

Lady Gaga

Co się stało z muzyką? Czy kiedy mamy złamane serce lub radosny nastrój image gwiazd wraz z ich piosenkami skłania nas do dodatkowych przemyśleń? Zastanawiające jest jedno, gdyby Lady Gaga zaśpiewała w pierwotnej wesji „Poker Face” występując w spodniach i zwykłej bluzce też byłaby również wiadrygodnym zjawiskiem? Ciekawe czy Adam Lambert byłby równie romantyczny, choć ze złamanym sercem występując w teledysku „Whataya want from me”, gdyby wystąpił w pióra?

Adam Lambert

Adam Lambert

Oczywiście to zależy od rodzaju muzyki, jakiego słuchasz. Każdy gatunek muzyczny ma swoją, specyficzną linię odzieżową.

Zawsze elegancki i nienagannie ubrany Chris Botti:

Chris Botti

Wulgarna i wyzywająca Tylor Momsen:

Tylor Momsen

Cukierkowa i zmienna Katy Perry:

Katy Perry

Katy Perry

Wiecznie młody Steven Tyler:

Steven Tyler

Kochający swoje okulary Bono:

Bono

Symbol czerwonej szminki –  Gwen Stefani.

Gwen

Wcześniej super gwiazdy, dziś ikony kiczu Spice Girls.

Spice Girls

Przerażający Marilyn Manson:

Marilyn Manson

Rockowo – stylowi 30 Seconds To Mars:

30

Na swój sposób uroczy Justin Bieber:

Justin Bieber 

„Od lat” ci sami… Muse:

Muse

Kreujący własną markę Kayne West:

Kayne West

Bezkompromisowa P!nk:

P!nk
Sir Elton John:

Elton John

Nie wiem o co chodzi – Nicki Minaj

Nicki

Przykładów, tak jak i mzuzyków jest wiele. Każdy gatunek muzyczny to inny styl ubierania się, każdy muzyk to inne preferencje modowe. Moda nie wyklucza muzyki, muzyka adoptowała modę.

Katarzyna Charzewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *