MewithoutYou: Brother, Sister recenzja

Zabawne, bo nie przypuszczałem, że taką płytę znajdę w okolicach rocka chrześcijańskiego. Istnieją więc zespoły potrafiące śpiewać o Bogu w sposób interesujący i zarazem niebanalny. Jednym z nich jest właśnie MewithoutYou.

W Polsce praktycznie nieznani, na świecie kojarzeni w szczególności przez ludzi ze świata hardcore’u, czy punka. Zaskoczenie? Znaczne, jeżeli przesłucha się „Brother, sister”, natomiast niewielkie, gdy dokładniej przestudiujemy przeszłość kapeli. Zaczynali bowiem jako zespół oscylujący wokół post-hardcore’a, a w roku 2002 nagrali nawet split z Normą Jean! Ich pierwsze kompozycje charakteryzowały się ciężarem oraz agresywnością, co nie każdemu mogło odpowiadać. Co innego „Brother sister”, które jest znacznie bardziej przystępne, zawierające trzynaście świetnych utworów, w tym kilka krótkich ballad.

laurem.pl laptopy poleasingowe Warszawa

Utwory żywiołowe przeplatają się tu ze spokojniejszymi, a dzięki świetnym, płynnym przejściom nie jest to wcale męczące. Oprócz gitar na płycie usłyszeć można m.in. harfę i akordeon. Urozmaica to znacznie całość, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Także brzmienie uległo znacznemu wygładzeniu. Zespół definitywnie pozbył się już swojego dawnego, surowego charakteru. MewithoutYou ewoluuje i, moim zdaniem, podąża w dobrym kierunku.

„Brother, sister” to płyta wybitna. Każdy z muzyków tworzących zespół ma naprawdę wiele do zaoferowania. Zarówno partie gitarowe, jak i basowe są ciekawe i dobrze się uzupełniają. Dlatego też, w trakcie poszukiwań nowych, oryginalnych kapel, warto zatrzymać się dłużej przy MewithoutYou. Z pewnością nie będzie to czas stracony.

amso.pl Komputery

Tracklista:

1. Messes Of Men
2. The Dryness And The Rain
3. Wolf Am I! (And Shadow)
4. Yellow Spider
5. A Glass Can Only Spill What It Contains
6. Nice And Blue (Part Two)
7. The Sun And The Moon
8. Orange Spider
9. C-Minor
10. In A Market Dimly Lit
11. O, Porcupine
12. Brownish Spider
13. In A Sweater Poorly Knit

Ocena: 9/10

Artur Kasprzyk