Fotografie wszech czasów: Windows XP

Jeszcze kilka lat temu ten obrazek gościł na niejednym komputerze. Polska nazwa tej tapety brzmi „Idylla”, w wersji angielskiej obrazek nazwano „Bliss”, czyli „Rozkosz”. Tak naprawdę chodzi jednak o prawdziwe miejsce: Napa Valley w hrabstwie Sonoma w Kalifornii.

Autorem fotografii jest Amerykanin Charles O’Rear, przez wiele lat związany ze znanym czasopismem „National Geographic”. Dziś to miejsce przekształcone jest w winnicę: widok nie jest już tak zachwycający. Komputer dla gracz

 

 

 

 

 

 

 

Fotografia przyniosłą podobno jej autorowi znaczne profity, jednak suma do dziś jest owiana tajemnicą. Charles O’Rear przyznał jednak, że Microsoft nie poskąpił mu pieniędzy: ponoć było to drugie największe honorarium w historii. Więcej miał dostać tylko autor zdjęcia Billa Clintona obściskującego Monicę Lewinsky. Amerykanin twierdzi też, że jego zdjęcie nie było w żaden sposób ulepszane komputerowo.

Laptopy poleasingowe Kraków

Microsoft wykorzystał zdjęcie najpierw w kampanii reklamowej, a potem wykorzystano je jako domyślną tapetę. W ten sposób od 2001 roku zaczęło być rozpoznawalne na całym świecie.

Ola Kwiatkowsa