Puscifer Conditions Of My Parole recenzja płyty

Maynard James Keenan najwidoczniej nie lubi bezczynności. Gdy nie występuje z legendarnym Toolem a projekt  A Perfect Circle chwilowo został zawieszony wokalista raczy nas kolejnym projektem o nazwie Puscifer. Pierwsza płyta tejże formacji ukazała się w 2007 roku. Przyniosła muzykę będącą mieszanką rozmaitych gatunków w tym rocka industrialnego, czy też trip hopu.  Sam Maynard określił zespół jako „plac zabaw dla głosów w mojej głowie”. Do projektu Maynard zaprosił całą rzeszę współpracowników min. Renholder, Brada Wilka z Rage Against The Machine/Audioslave, Trenta Reznora czy też…Mille Jovovich. Puscifer to nie tylko muzyka, lecz także linia odzieżowa, film, gra komputerowa, produkty do higieny intymnej dla kobiet, kawa, akcesoria dla zwierząt, blogi oraz strona internetowa.

O ile na debiucie  Puscifer zatytułowanym „V is for Vagina” na pierwszy plan wybijały się klimaty industrialne tu widzimy odejście od nich. Przesterowany czad został zastąpiony psychodelią pełną atmosferycznego spokoju.

 

Album otwiera Tiny Monsters- tak brzmiało, by zapewne Pink Floyd gdyby panowie Waters i Gilmour odłożyli na bok wzajemne animozje i ponownie weszli do studia.

 

„Oceans” czy „Monsoons” to spora dawka elektroniki, bardzo nastrojowej wręcz balladowej. Maynard udowadnia po raz kolejny, że potrafi mistrzowsko czarować swoim głosem. Wiele utworów z „Conditions Of My Parole” wydaje się być nagranych niejako pod wpływem Depeche Mode, z kolei „Horizons” bądź „The Rapture” „elektroniczna” wersja A Perfect Circle.

 

Kolejną sprawą rzucają się w oczy ( uszy?) podczas słuchania nowego dzieła pana Maynarda to melodyjność, piosenkowość poszczególnych kompozycji. Maynard James Keenan najwidoczniej zatęsknił za melodyjnym śpiewem znanym, chociażby z takich utworów jak „Orestes” A Perfect Circle a od ,którego nieco odszedł na ostatnim albumie wydanym z Toolem.

Najnowsze dzieło Puscifer to niezwykła klimatyczna propozycja warta polecenia szczególnie tym wszystkim ,którzy tęsknią za nowymi krążkami Toola i nie mogą się doczekać reaktywacji A Perfect Circle.

 

Ocena: 8/10

autor: Arkadiusz Wójcicki

Sponsoruje nas laurem.pl laptopy poleasingowe Kraków