Lady Pank „Maraton”- recenzja płyty

Poprzednia płyta zespołu z 2007 roku „Strach się bać” osiągnęła bardzo wysoką sprzedaż. Wszystkie single z płyty stawały się hitami.

Nowy album promuje piosenka „Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą”. Lady Pank nigdy nie zależało na zaskakiwaniu swoich fanów zmianą stylu muzycznego, który wykreowali przed laty. Jeśli czymś zaskakiwali to tylko swoim zachowaniem i skandalami. Styl wypracowany przez Lady Pank opiera się na charakterystycznej grze na gitarze Jana Borysewicza i równie charakterystycznym wokalu Janusza Panasewicza. Już po kilku dźwiękach wiemy z jakim zespołem mamy do czynienia.

Nowa płyta grupy nie zaskakuje niestety niczym nowym. Utwory zachowane są w charakterystycznym dla nich klimacie. Album wypada bardzo przewidywalnie. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy na płycie piosenek przebojowych i tych naprawdę dobrych. Krążek potrafi wprowadzić nas w stan zamyślenia i refleksji ale również w bardzo pozytywny nastrój. Zdecydowanie wymaga kilkukrotnego przesłuchania.

Jeśli liczycie na jakieś zaskoczenie ze strony nowej płyty to niestety mocno się rozczarujecie… Mimo wszystko warto posłuchać.

 

 Utwory:

 

1.Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą

2.Utracona miłość

3.Mój świat bez ciebie

4.Zwykła prowokacja

5.Z dachu

6.Swojski chaos

7.Miłość to jest wszystko

8.Nie mamy nic do stracenia

9.Freedom Time

10.Życie jak maraton

Autor: Aleksandra Kołosowska

Sposnoruje nas laurem.pl laptopy poleasingowe Kraków