Bowie w stanie nieważkości

David Bowie ostatnio z sukcesem udowadnia, że w muzyce ma jeszcze coś do powiedzenia. Tym razem  blask jego sławy podbił kanadyjski astronauta, Chris Handfield, który przebywając w stanie nieważkości brawurowo wykonał cover piosenki Bowiego „Space Odity„. Za studio nagrań posłużył mu pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Na klipie można zobaczyć śpiewającego i grającego na gitarze astronautę, któremu za efekty specjalne posłużyła niebanalna sceneria kosmosu oraz specyficzny stan braku grawitacji. Chris Handfield opublikował filmik na YouTube  i tym samym zapewnił sobie popularność i wejścia ponad 6 milionów użytkowników.

laurem.pl – laptopy poleasingowe Kraków

Misja astronauty kończy się dzisiaj, lecz na jego kanale wciąż można ogląda interesujące relacje z czasu spędzonego w kosmosie.

Znaczące jest to, że cover Kanadyjczyka jest pierwszym utworem zarejestrowanym w kosmosie.  Wieść o tym niebanalnym zdarzeniu dotarła także do samego Davida Bowie’go, poprzez najpopularniejszy ostatnio kanałem informacyjny, czyli fan page’a na Facebooku.

autorka: Sylwia Włodyga


Posłuchajcie kosmicznego coveru Chrisa Hadfielda
: