20 lat bez Freddiego Mercuryego

Farrokh Bulsara to prawdziwe imię i nazwisko lidera grupy Queen, który urodził się 5 września 1946 roku w Stone Towne na Zanzibarze. Kiedy miał 5 lat rozpoczął swoją edukacje w szkole, która była pod opieką zakonnic. Następnym krokiem w edukacji Bulsara była szkoł z internatem w Panchgani i to właśnie tam zaczęto nazywa go Freddie. Wokalny talent muzyczny odkryła jego ciotka i zaczęła uczyć chłopca gry na pianinie, co zaowocowała IV stopniem w praktyce i teorii. Jako nastolatek zaczął grywać w zespole The Hectics wraz z 4 znajomymi – Derrick Branche, Bruce Murray, Farang Irani i Victory Rana. Po ukończeniu szkoły z internatem wrócił w 1963 roku do Zanzibaru, gdzie został wysłany do szkoły przy klasztorze św. Józefa.

Wojna domowa w 1964 przerywa naukę młodziaka i ten wraz z rodziną przeprowadza się do Londynu. Freddie cieszy się z tego, gdyż jak sam podkreślał już wtedy interesował się zachodem. W Feltham, w Hounslow  kończy technikum, a już w 1969 otrzymuje dyplom sztuki i grafiki. Podczas tej nauki pracował w sklepie z odzieżą i tam też poznał Rogera Taylora.

W latach 1977-1982  ukazały się najsłynniejsze albumy zespołu Queen. Były to: „News of the World”, „Jazz”, „The Game”, “Deep Cuts 2” i „Hot Space”. To właśnie z tych płyt pochodzą takie nieśmiertelne hity, jak  choćby „We Are The Champions”, “We Will Rock You”, “Don’t Stop Me Now”,  “Another One Bites The Dust”, “Flash”, czy  “Under Pressure” z gościnnym udziałem Davida Bowie.

W ramach kontynuacji obchodów 40-lecia zespołu Queen, 24 czerwca nakładem Island Records/Universal Music ukażą się zremasterowane wersje 5 wspomnianych legendarnych albumów.

Jak powstała grupa Queen?

Nie byłoby grupy Queen gdyby nie odpowiedź Freddiego na ogłoszenie grupy Sour Milk Sea. W 1970 roku Mercury został przesłuchany i zaangażowany, ale wewnętrzne problemy tej formacji sprawiły, że po 2 miesiącach nastąpił rozpad. Jedank Freddie przekonuje dwójkę członków do koontynuowania wspólnego grania i tak zaproponował nową nazwę Queen, a zarazem stworzył jej logo. Na gitarze grał wówczas Mike Grose, a następnie Barry Mitchell w 71 dołącza do grupy Jhon Deacon.

Freddie, jak i reszta Queen lubili łączyć brzmienia rocka z elementami opery. Sam wokalista miał w głowie opracowany plan: stać się megagwiazdą. Krok po kroku, piosenka po piosence konsekwentnie ten plan wypełniał, jego występy nigdy nie były takie same. Charyzma jaką odznaczał się na scenie sprawiła, że świat wylądował u stóp Queen a Mercury z muzyki zrobił sztukę.

Czemu Farrokh Bulsara zmienił imię i nazwisko?

Uzasadnienie było proste Balusara nie pasował do wizerunku gwiazdy muzyki. Dlatego wybrał sobie nazwisko Mercury, gdyż nawiązuje ono do rzymskiego boga. Takie nazwisko miało sprawić, że stanie się on sławny. Wierzył i wiedział, że ma światu wiele do zaoferowania. Swoje stroje sam projektował, nie unikał też makijażu i malował paznokcie lewej dłoni.

Kiedy zaczyna się kariera grupy Queen?

Sukcesem jest przede wszystkim singiel Bohemia Rhapsody – jeden z najlepszych utworów historii rocka zdaniem ekspertów.

W 1980 roku Freddie Mercury zmienia swój wizerunek. Jego włosy zostały skrócone, a pod nosem pojawiły się wąsy.

Ciekawostki:

– Freddie wraz z Mayem Deaconem i Taylorem zagrali na ponad 700 koncertów na całym świecie
– Przodozgryz miał być wyleczony przez artystę, ale jednak tego nie zrobił – powód brak czasu i obawa o zmianę głosu
– Imprezy organizowane przez naszego bohatera cieszyły się ogromną popularnością. Zabawa zorganizowana na – 39 urodziny  Mercury′ego kosztowała 50 000 funtów.
– Szampan to ulubiony trunek Freddiego
– Pianino ukochany instrument
– Uwielbiał koty

sponsoruje nas laurem.pl laptopy poleasingowe Kraków

Krótko? Fakt, gdyż o tym artyście można pisać książki. To taka szybka pigułka, a dokładnie przypomnienie najważniejszych faktów na temat lidera grupy Queen. Chcieliśmy tym materiałem upamiętnić 20 rocznicę śmierci tego wyjątkowego człowieka. Poniżej jeszcze kilka najbardziej znanych utworów Farrokha Bulsara.