The Beyonce Experience Live recenzja

 Niedawno trafiła do mojej dość sporej kolekcji płyt DVD- „The Beyonce Experience LIVE”. Jest to płyta koncertowa z trasy promującej  drugi album” B’Day”, znanej i cenionej na całym świecie wokalistki Beyonce Knowles.

 Beyonce urodziła się w 1981 roku. Śpiewać zaczęła już w wieku 7 lat, występując w kościelnym chórze. Prawdziwa kariera rozpoczęła się wraz z powstaniem zespołu Destiny′s Child. Tworzyła go Beyonce, jej kuzynka Kelly Rowland, Latavia Roberson i Letoya Luckett. Menadżerem zespołu został ojciec Beyonce, Mathew Knowles. Tak powstała najbardziej znana żeńska grupa R&B wszechczasów. W roku 2001, dziewczyny postanowiły rozpocząć kariery solowe. Płyta Beyonce „Dangerously In Love” ukazała się w czerwcu 2003 roku. Nie jest to tylko zwykły album nagrany przez supergwiazdę. To prawdziwe muzyczne wyzwanie połączone ze szczerymi tekstami. Po wielkim sukcesie pierwszego albumu, piosenkarka zachwyciła nas kolejnym- B’Day. Jest to dynamiczny, porywający do tańca zbiór energetyzujących i świetnie współgrających ze sobą utworów. Genialne teksty i doskonała muzyka po raz kolejny usadowiły gwiazdę na pierwszych miejscach list przebojów. Beyonce zaprezentowała album B’Day podczas swojego turnee po Stanach Zjednoczonych w 2007r., czego następstwem było wydanie płyty koncertowej z tejże trasy.

laptopy poleasingowe kraków

 Koncert „The Beyonce Experience” jest niesamowity! To 130 min zapierającego w piersiach show!  Zaczynając od przepięknych kreacji od najwybitniejszych projektantów mody, takich jak Armanii, czy Versace, poprzez niezwykle skomplikowane układy taneczne i choreografię, a kończąc oczywiście na doskonale przygotowanych i zaskakujących aranżacjach piosenek. Cały koncert to idealnie zgrane i profesjonalnie przygotowane widowisko, które zachwyci nawet najbardziej wymagających fanów. Koncert rozpoczyna się wejściem Beyonce na scenę, w  oszałamiającym deszczu złotych iskierek i wśród dźwięków fanfary, granej przez jej zespół towarzyszący, złożony z samych kobiet „Suga Mama”. Już po chwili panna Knowles wypowiada słynne już słowa: „Ladies and gentlemen are you ready to be entertained?!”, po czym rozbrzmiewają pierwsze dźwięki hitu „Crazy in Love”, w który został wpleciony fragment utworu formacji Gnarls Barkley pt. „Crazy”. Potem mamy już tylko największe przeboje zarówno z debiutanckiej płyty „Dangerous In Love” (2003) takie jak: „Naughty Girl”, „Baby Boy”, „Me Myself and I”, jak i nowe z albumu „B′Day” takie jak: promująca całość piosenka „Deja Vu”. Płyta zawiera 36 utworów, dopracowanych w każdym, nawet najmniejszym szczególe, cieszy uszy i oczy.

Niestety wiele osób krytykuje to, że koncert posiada całą masę bardzo skróconych piosenek i maja rację, ale  zostały okrojone tylko stare przeboje z pierwszej płyty Beyonce oraz te jeszcze z czasów zespołu Destny’s Child.  Koncert jest na najwyższym, światowym poziomie. Podczas show Beyonce zaśpiewała m.in. z koleżankami z nieistniejącego już zespołu Destiny’s Child oraz z Jay-Z. Koncert został doskonale wyreżyserowany, po każdym utworze jest płynne przejście do następnego. Między piosenkami pojawiają się popisy taneczne tancerzy oraz prezentacje niesamowicie uzdolnionej orkiestry, dzięki temu widz jest zabawiany przez cały czas.

Gorąco polecam!

autorka recenzji: Sandra Sokołowska

wykonawca: Beyoncé

reżyseria: Nick Wickham

obsada: Beyoncé Knowles

rok produkcji: 2007

nośnik: DVD