Koncert jazzowy zespołu ZbigBand

Grupa powstała w styczniu 2008 roku. Grają muzykę jazzową w szerokim znaczeniu tego słowa. Wykonują zarówno kompozycje Richarda Galliano, Krzysztofa Komedy, Krzesimira Dębskiego jak i swoje utwory. Są młodymi ludźmi i cechuje ich ciągłe poszukiwanie oraz nie do końca typowe jak na jazz instrumentarium.

Zespół jest laureatem wielu konkursów zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych m.in. Muzycy zajęli II miejsce na XXXV Międzynarodowym Festiwalu akordeonowym w Castelfidardo (Włochy) w kategorii Jazz and light music.

Koncertują zarówno w małych miejscowościach jak i na międzynarowych festiwalach oraz kilkakrotnie mieli już przyjemność grania dla Radia łódź. We wrześniu 2011 roku brali udział we wspólnym projekcie piosenek zespołu Queen z chórem Brandsoykoret, który zakończył się dwoma koncertami w Norwegii.

6 lutego 2011 roku zagrali koncert w studiu koncertowym im. H. Debicha w Radio Łódź, który był transmitowany na żywo na antenie i owocem tego koncertu jest płyta live, która została wydana 22 października 2011roku.

Skład zespołu :

Zbigniew Chojnacki – akordeon
Michał Olesiński – gitara elektryczna
Michał Chojnacki – fortepian
Rafał Różalski – kontrabas/ gitara basowa
Kamil Miszewski – perkusja

wstęp: 10 zł

Katarzyna Charzeska ( laptopy poleasingowe kraków )