Diss za Dissem

Mamy nowy diss, jak wiadomo dissów na arenie polskiego hip-hopu ostatnimi czasy nie brakuje. Wracając do przeszłości mieliśmy już beef N.A.S (Nagły Atak Spawacza) vs Liroy, były zgrzyty pomiędzy Gib Gibon Składem (CNE, WSZ, TEDE, i wielu innych) a Obrońcami Tytułu (Pezet, Eldo, Kret, Producent), PIH vs Duże Pe, Tede kontra Płomień 81, Mes vs Mezo. Przez kilka ładnych lat tych dissów troszkę się namnożyło. Dla przypomnienia „diss” to słowo pochodzące z języka angielskiego i jest skrótem od słowa dissrespect, co najprościej można tłumaczyć jako obraza/zdyskredytowanie.  Laptopy poleasingowe

Od ponad tygodnia możemy słuchać nowej potyczki, Warszawa kontra Poznań, czyli Tede i Rychu Peja w roli głównej. Wszystko zaczęło się od tego, że na koncercie Pei jeden z uczestników wciąż obrażał rapera pokazując w jego stronę środkowy palec. Pech chciał, że Rychu to zobaczył, po czym zaczął obrażać uczestnika koncertu. W pewnym momencie Pei puściły nerwy i rozpoczął nawoływanie do publiki aby „zrobiła z nim porządek”. Cała sprawa ujrzała światło dzienne przez nagranie z telefonu komórkowego, które zostało opublikowane na platformie YouTube. TVN szybko podchwycił temat i w niedzielnym wydaniu „Uwagi”, w kulisach sławy wystąpił Peja z aferą koncertową w roli głównej. Zajście skomentował Tede na swoim profilu Facebook, oczywiście potępiając takie zachowanie. Sytuacja nabrała tempa. Rychu na koncercie w Fonobarze w swoim freestylu „odpowiedział” na to co Tede napisał na Facebooku. I to wystarczyło, by maszyna ruszyła. Tede wszedł do studia i już po chwili w internecie ukazał się jego diss, w zasadzie trzy dissy. TDF nagrał „3 w 1”, czyli trzy dissy w jednym utworze (prawie 20 min). Na odpowiedź czekaliśmy tydzień. Peja również odpowiedział trzema utworami. Nie będe tego komentował, komentarze pozostawiam Wam. Posłuchajcie!!!

 

Autor tekstu: Michał Bedeł

Czytasz tekst dzięki   laurem.pl laptopy poleasingowe spółce, która sponsoruje portal StacjaKultura.pl, który jest właścicielem powyższego wpisu.