Nowa płyta Recoil już w kwietniu

Recoil Selected zostanie wydane w formie pojedynczego CD oraz podwójnego albumu. W wersji rozszerzonej będzie zawierał płytę z nowymi remiksami i innymi wersjami piosenek wybranymi i zmontowanymi przez Alana Wildera i jego wieloletniego współpracownika Paula Kendalla. Wśród wokalistów, których usłyszymy na płycie, znaleźli się Diamanda Galás, Joe Richardson, Douglas McCarthy, Samantha Coerbell, Toni Halliday i Maggie Estep.

Promocję płyty wspierać będzie specjalne tournee A Strange Hour with Alan Wilder & Paul Kendall, z którym Recoil zawita do Europy i USA między marcem i majem. Każde ze spotkań z artystami będzie unikalnym wydarzeniem: pojawią się specjalni goście i prezentacje utworów na żywo. W Polsce Alan Wilder wystąpi z projektem „Recoil”  w Klubie Wytwórnia w Łodzi.

W swojej karierze muzycznej Alan Wilder był asystentem w studio i sesyjnym klawiszowcem, ale najlepsze szlify zdobył w ciągu 14-letniej bytności w zespole Depeche Mode. Swoją dbałością o szczegóły podczas nagrań Wilder zmienił skostniałe reguły obowiązujące w komercyjnym popie. Jego studyjny projekt Recoil  powstał w połowie lat 80. i stanowił odskocznię od pracy z DM. Pierwsze dwa albumy „Hydrology”(1988) i „Bloodline” (1990) pokazały, że horyzonty Wildera nieustannie się poszerzają. Po odejściu z Depeche Mode w 1995 roku muzyk wskrzesił działalność Recoil i wydał albumy „Unsound Methods” (1997), „Liquid” (2000) oraz „subHuman” (2007).

Tracklista:

CD1:

Strange Hours
Faith Healer
Jezebel
Allelujah
Want
Red River Cargo
Supreme
Prey
Drifting
Luscious Apparatus
The Killing Ground (excerpt)
Shune
Edge To Life
Last Breath

CD2:

Supreme – True Romance
Prey – Shotgun mix
Drifting – Poison Dub
Jezebel – Filthy Dog mix
Allelujah – Noisy Church mix
Stalker – Punished mix
The Killing Ground – SolidState mix
Black Box (excerpt)
5000 Years – A Romanian Elegy for Strings
Strange Hours ’10 – z udziałem The Black Ships
Missing Piece – Night Dissolves   Shunt – Pan Sonic mix

źródło: EMI MUSIC Polska

Autor tekstu: Michał Bedeł

Zapoznajesz się z powyższym tekstem dzięki firmie AMSO Rent Wynajem laptopów, która sponsoruje portal StacjaKultura.pl, który jest właścicielem notatki.