Nowa płyta Recoil już w kwietniu

Recoil Selected zostanie wydane w formie pojedynczego CD oraz podwójnego albumu. W wersji rozszerzonej będzie zawierał płytę z nowymi remiksami i innymi wersjami piosenek wybranymi i zmontowanymi przez Alana Wildera i jego wieloletniego współpracownika Paula Kendalla. Wśród wokalistów, których usłyszymy na płycie, znaleźli się Diamanda Galás, Joe Richardson, Douglas McCarthy, Samantha Coerbell, Toni Halliday i Maggie Estep.

Promocję płyty wspierać będzie specjalne tournee A Strange Hour with Alan Wilder & Paul Kendall, z którym Recoil zawita do Europy i USA między marcem i majem. Każde ze spotkań z artystami będzie unikalnym wydarzeniem: pojawią się specjalni goście i prezentacje utworów na żywo. W Polsce Alan Wilder wystąpi z projektem „Recoil”  w Klubie Wytwórnia w Łodzi.

W swojej karierze muzycznej Alan Wilder był asystentem w studio i sesyjnym klawiszowcem, ale najlepsze szlify zdobył w ciągu 14-letniej bytności w zespole Depeche Mode. Swoją dbałością o szczegóły podczas nagrań Wilder zmienił skostniałe reguły obowiązujące w komercyjnym popie. Jego studyjny projekt Recoil  powstał w połowie lat 80. i stanowił odskocznię od pracy z DM. Pierwsze dwa albumy „Hydrology”(1988) i „Bloodline” (1990) pokazały, że horyzonty Wildera nieustannie się poszerzają. Po odejściu z Depeche Mode w 1995 roku muzyk wskrzesił działalność Recoil i wydał albumy „Unsound Methods” (1997), „Liquid” (2000) oraz „subHuman” (2007).

Tracklista:

CD1:

Strange Hours
Faith Healer
Jezebel
Allelujah
Want
Red River Cargo
Supreme
Prey
Drifting
Luscious Apparatus
The Killing Ground (excerpt)
Shune
Edge To Life
Last Breath

CD2:

Supreme – True Romance
Prey – Shotgun mix
Drifting – Poison Dub
Jezebel – Filthy Dog mix
Allelujah – Noisy Church mix
Stalker – Punished mix
The Killing Ground – SolidState mix
Black Box (excerpt)
5000 Years – A Romanian Elegy for Strings
Strange Hours ’10 – z udziałem The Black Ships
Missing Piece – Night Dissolves   Shunt – Pan Sonic mix

źródło: EMI MUSIC Polska

Autor tekstu: Michał Bedeł

Zapoznajesz się z powyższym tekstem dzięki firmie AMSO Rent Wynajem laptopów, która sponsoruje portal StacjaKultura.pl, który jest właścicielem notatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *