Stanisław Soyka w Stodole!

Pierwotnie koncert zespołu Soyka Kwintet + miał odbyć się 10 listopada 2009 roku, w ramach promocji najnowszej płyty  „Studio Wąchock”, wydanej w październiku tego samego roku. Został jednak niespodziewanie odwołany.

Bilety zakupione na listopadowy koncert pozostały ważne, a dla osób, które chciałyby wybrać się na koncert, a nie mają jeszcze wejściówki, przedstawiamy cennik:

Bilety: – siedzące numerowane 55 zł / w dniu koncertu 65 zł

– stojące 45 zł / 60 zł

Soyka wystąpi z nieco zmienionym składem sekcji dętej: Marcinem Gęborkiem grającym na saksofonie oraz Rafałem Gęborkiem obsługującym trąbkę. Resztę zespołu, o którym Stanisław Soyka mówi: „Najlepsza załoga w moim muzycznym życiu” stanowi: Przemek Greger – gitary, Marcin Lamch – kontrabas, Kuba Sojka – perkusja, Zbyszek Uhuru Brysiak – perkusjonalia. Wojciech Karolak, z którym Soyka współpracował w latach 80., zagra na legendarnym instrumencie Hammond B3.

W programie koncertu znajdą się nie tylko utwory z najnowszej płyty, tj. „Co dnia”, „Każdy kochać się chce”, ale również te z poprzednich lat jak np. „Tolerancja”, „Cud niepamięci”, „Absolutnie nic”, czy „Są na tym świecie rzeczy”. Charakterystyczny styl śpiewania, wyrażania emocji oraz, jak zawsze, nieprzewidywalne występy na żywo muzyka powodują, że od ponad 20 lat jest jednym z najbardziej fascynujących artystów na polskim rynku muzycznym.

Powyższy wpis pochodzi z StacjaKultura.pl, portalu który jest jego własnością. Strona utrzymywana jest dzięki AMSO Rent Wynajem laptopów przedsiębiorstwu które chce, aby dobre teksty i słowa nie znikły z sieci.

Autor tekstu: Ewelina Szymańska