Exhumed: Gore Metal recenzja

Rozumiem – muzycy chcą być takimi artystami, których twórczość będzie zapamiętana przez tych, co się na nią natknęli przez przypadek lub całkiem celowo. Okropnie „dająca po oczach” okładka albumu: „Gore metal” psubratów z zespołu jest chyba jednym z chwytów marketingowych. Bez wątpienia pozostanie w mojej pamięci.

Czwórka Amerykanów z Kalifornii wysmażyła trzynaście krwistych kotletów – w tym jeden cover starego „śmierdzigraja” z Niemiec, jakim jest Sodom. Muzycznie oscylują w okolicach twórczości trojki z Liverpoolu, czyli Carcass. Od strony technicznej – odegrany materiał spadkobierców muzycznych tzw. „operacji na otwartym sercu” przesiąknięty jest blastem i thrashem – spod znaku nacji z zachodniej granicy. Tną pięknie, widać z resztą, że absolutnie wszystko. Nawet na okładce widnieją: zdjęcie piły łańcuchowej z flakiem, głowa w tle w mikrofali i cała masa kości dookoła. Kawałki o tytułach, które przenikają wręcz środowiskową rutyną opowiadają zapewne o strasznych rzeczach. Należy zaznaczyć, że owe chwytliwe utwory były już kiedyś wymyślone – nie oszukujmy się: w tej muzyce wszystko zostało po prostu odegrane, nagrane oraz wydane. Oryginalności zatem się nie spodziewajmy. Exhumed jest jednak zespołem przebojowym. Wycina skoczne i sprawne riffy na gitarach. Dwa wokale: jeden niski – Ross Sewage (do tej pory mój faworyt w tej kategorii) oraz wysoki scream Mata Harveya „wydzierają” teksty o technikach oddzielania skóry od kości. Wynajem laptopów

Kilka piosenek wyróżnia się wśród pozostałych. Mam tu na myśli tytuły takie jak: „Open the abscess”, „Limb from limb”, „Enucleation” i „Deadest of the dead”. Są niczym pakiecik hitów na wieczór z dziewczyna (najlepiej w kuchni – podczas ubijania mięsa na schabowe). Według mnie to bardzo dobry album. Szkoda tylko, że już pewnie nie uda im się nagrać drugiego, który dorówna jakością poprzednikowi.

Autor tekstu: T Przemysław.

Witrynę sponsoruje AMSO RENT Wynajem komputerów.
Tracklista:1. Necromaniac
2. Open the Abscess
3. Postmortem Procedures
4. Limb From Limb
5. Enucleation
6. Casketkrusher
7. Deathmask
8. In My Human Slaughterhouse
9. Sepulchral Slaughter
10. Vagitarian ll
11. Blazing Corpse
12. Deadest of the Dead
13. Sodomy and Lust (Sodom cover)