The Fray: The Fray recenzja

Chłopcy z Denver już w 2005 roku udowodnili, że na amerykańskiej scenie rockowej nie będą outsiderami. Ich doskonale przyjęta płyta „How to save a life” z promującym ją singlem o tym samym tytule znalazła się w pierwszej trójce prestiżowej listy Bilboard 100. Żaden kawałek z tego krążka nie zasługiwał na miano nieudanego. Każdy miał coś w sobie i poruszał. Niewiele jest debiutanckich płyt, które brzmią tak profesjonalnie. Zwykle potrzeba czasu, aby machina zaczęła się szybko toczyć. W przypadku The Fray było inaczej. Zaczęli na wysokich obrotach.

Jak to bywa ze znakomitymi debiutanckimi płytami, które długo czekają na swoją następczynię, po dwóch latach zaczęto mówić, że Fray wyczerpał swoje możliwości; wypalił się. Wszyscy bali się, że pierwsza produkcja może być ostatnią. Wynajem komputerów

I w końcu przyszedł rok 2009 a na rynku ni stąd ni zowąd pojawił się kolejny singiel. Potem następny i jeszcze jeden, a w końcu cały longplay. Płyta zatutułowana po prostu „The Fray” okazała się być lepszą niż poprzedniczka. Aż boję się pomyśleć jak dobra będzie następna.

Zespół gra mieszankę piano rocka z rockiem alternatywnym, a przynajmniej tak próbują go klasyfikować znawcy. Alternatywy jest tu dla mnie mało; zdecydowanie więcej znajdziemy w muzyce Fray pianina. I bardzo dobrze jej to robi. Melodyjne, ciekawe i nie dające nam zasnąć kompozycje składają się na bardzo udaną płytę.

„The Fray” to 10 utworów, z których każdy jest ponadprzeciętny. Nie wiem ile razy już przesłuchałem całość, po prostu tego nie liczę. Liczę za to każdą sekundę albumu, gdyż nie chcę żeby się skończył.

Dla tych, którzy szukają relaksujących dźwięków, dla zakochanych, dla młodych i starszych, dla lubiących gitarę i pianino, a także dla chcących się na moment wyłączyć. Wszystkim tym, a także szukającym nowych brzmień; polecam gorąco i zachęcam do kupna.

Autor Jacek Dąbrowski

Witryna jest częścią StacjaKultura.pl a sponsorem jest AMSO Rent Wynajem komputerów

Tracklista:

1. Syndicate
2. Absolute
3. You Found Me
4. Say When
5. Never Say Never
6. Where the Story Ends
7. Enough for Now
8. Ungodly Hour
9. We Build Then We Break
10. Happiness