Celeste: Nihiliste(s) recenzja

To już drugi krążek ekipy, która gra slugdecore i na dodatek z rodzaju tych bardziej depresyjnych. Na wstępie zaznaczam, że ci z Was, co nie przepadają za sludge’owymi klimatami nie powinni się zniechęcać, gdyż Celeste nie trzyma się aż tak bardzo tejże konwencji. Chłopaki trochę mieszają gatunki, a to sprawia, że jeszcze bardziej podoba mi się ich materiał.

Na największy plus zasługuje brzmienie całości. Masywne, przytłaczające gitary, których riffy często oparte są na dysonansach. Ciężka perkusja z bardzo silnym werblem prze do przodu niczym powolny walec – choć zdarzają się szybsze momenty, a nawet blasty (co mnie wręcz uradowało). Jedyne, do czego można się przyczepić to zdecydowanie zbyt mało urozmaicony wokal. Wokalista używa tylko screamu – ot taki przeciętny krzyk – nie można go ani za to zganić, ani pochwalić. Mimo wszystko uważam, że spełnia swoje zadanie i nieźle wpasowuje się w całość.

Teksty są w języku francuskim, co zbyt dużej różnicy mi nie robi, ponieważ nie miałem nawet ochoty się w nie wczytywać. W zupełności wystarczył nastrój jaki stworzyli swoją muzyką – mroczny, ciężki i depresyjny. Być może jest to mój bardziej subiektywny odbiór? W każdym razie – nie chcę tego psuć, gdyby okazało się przypadkiem, że teksty mają dość optymistyczne. Jednakże klimat Nihiliste(s) nie jest zalecany osobom ze skłonnościami do jesiennej depresji – chyba, że potrzebują czegoś na dobitkę…  Wynajem komputerów

Autor Krzysztof Konarski

Tracklista:

1. On pendra les femmes et les enfants en premier
2. Au feu le savoir
3. Mais va vendre ton dédain
4. Abandonner tout espoir ŕ vingt ans
5. Pour maintenir encore une fois la distance
6. A jamais dénudée
7. Tu regardes trop fort, tu penses trop fort, tu parles trop fort
8. Mais encore faut-il pouvoir renier tout un programme
9. De sévices en amitiés
10. Comme s′il suffisait de lever le doigt pour refaire

Sponsor witryny AMSO RENT Wynajem komputerów.

Witryna jest częścią StacjaKultura.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *